Wyniki Przesłuchań Konkursowych – Będzin

15 grudnia w naszym Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się regionalne przesłuchania XXX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Finał imprezy jak co roku będzie miał miejsce w Będzinie (14 stycznia 2024r.), który jest głównym organizatorem Festiwalu.

Na jordanowskiej scenie zaprezentowali się soliści, duety, zespoły wokalne i chóry. Gościliśmy młodych artystów m.in. z Woźnik, Pyskowic, Chorzowa i Tarnowskich Gór oczywiście. Jury w składzie: Grażyna Wikarek-Meus, Andrzej Sarapata i Piotr Sarapata z uwagą przysłuchiwali się wykonawcom i z „ciężkim sercem” zakwalifikowali 3 podmioty, gdyż zgodnie z regulaminem tylko taka ilość przechodzi do dalszego etapu. A były to:

🔹Duet “SIOSTRY NOWAKOWSKIE” ze Studia Artystycznego “Banda Rabanda” w Chorzowie

🔹Zespół wokalny “IN TEMPORE” z Tarnowskich Gór

🔹Zespół Wokalny “TimbRe i LALALA” z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach

Grudniowe przesłuchania wprowadzają co roku świąteczny nastrój w całym domu kultury a jego dopełnieniem jest scenografia przygotowywana przez panie plastyczki🎄🎄🎄. Mamy nadzieję, że ten niezwykły klimat udzielił się wszystkim artystom i gościom podczas występów.