Plastyka

Ul. Pokoju (poniedziałek i wtorek)

Plastyka na ul. Pokoju odbywa się w trzech grupach wiekowych. Na zajęcia uczęszczają dzieci od 5 roku życia. Celem zajęć jest nauka technik plastycznych i rękodzielniczych, rozwój  małej motoryki i pobudzenie kreatywności. Uczestnicy malują, rysują, wycinają, lepią, szyją, tworzą prace okolicznościowe. Na zajęciach realizowany jest również twórczy recykling, czyli wykorzystywanie materiałów wtórnych, takich jak: słoiki, puszki, rolki, skrawki tkanin.

 

 

 

 

Ul. Gliwicka (piątek)

„Da Vinci”- zajęcia rysunkowo-malarskie dla dzieci. Zajęcia dedykowane są dla dzieci od 8 roku życia. Uczestnicy uczą się podstaw rysunku, malarstwa i grafiki, poprzez łatwe i ciekawe ćwiczenia. Poznają narzędzia i ich możliwości, rysują ołówkami, kredkami, pastelami, malują farbami akrylowymi i akwarelowymi. Celem zajęć jest wprowadzenie w świat malarstwa i rysunku, nauka technik i rozwój kreatywności.

 

 

 

 

 

„Okienko Jordana”- zajęcia redakcyjne. Uczestnicy zajęć tworzą dwumiesięcznik PMDK, w którym opisują wydarzenia i sukcesy, ale także dzielą się tematycznymi ciekawostkami oraz swoją twórczością. Gazetka ukazuje się co dwa miesiące w formie papierowej oraz elektronicznej. Uczestnicy prócz redagowania tekstu, uczą się podstaw projektowania i fotografii.

 

 

 

 

 

Radzionków (środa)

Warsztacik Malarstwa- zajęcia malarskie dla dzieci od 9 roku życia. Uczestnicy poznają narzędzia i techniki, uczą się malować z natury oraz ze zdjęć. Podejmują różnorodne tematy: postać, martwa natura, pejzaż.

Zajęcia plastyczne dedykowane są dla dzieci od 6 roku życia. Celem zajęć jest nauka technik plastycznych i rękodzielniczych, rozwój  małej motoryki i pobudzenie kreatywności. Uczestnicy malują, rysują, wycinają, lepią, szyją, tworzą prace okolicznościowe. Na zajęciach realizowany jest również twórczy recykling, czyli wykorzystywanie materiałów wtórnych, takich jak: słoiki, puszki, rolki, skrawki tkanin.

Skip to content