Sport

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Tarnowskich Górach wspiera i zachęca dzieci oraz młodzież do zdrowego trybu życia poprzez organizowanie aktywności fizycznej. Entuzjaści sportu mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz umiejętności dzięki szerokiej gamie dyscyplin sportowych prowadzonych na naszych zajęciach.

  • GRY ZESPOŁOWE

         Posiadając zaplecze w postaci oświetlonego boiska, pod okiem wykwalifikowanej kadry prowadzimy następujące   zajęcia :                                                        Piłka nożna, siatkówka, koszykówka

  • CROSSFIT 

        Trening crossfit dla dzieci, to ćwiczenia ogólnorozwojowe nastawione na doskonalenie i naukę poprawnej techniki ruchów funkcjonalnych, takich jak na przykład przysiad. Generalnie bardzo przypominają te, który prowadzone są dla dorosłych. Zaczynamy od rozgrzewki oraz mobilności, następnie przechodzimy do części głównej, czyli WODa i kończymy trening rozciąganiem. 
Zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu po 1-1,5h

  • JUDO

       Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po około 1-1,5 godziny. Uczymy rzutów i technik w parterze. W treningu duży aspekt nastawiony jest na przygotowanie sprawnościowe, w tym ciągłe doskonalenie padów judo. Dzieci oraz młodzież mają możliwość rywalizacji w zabawowych formach walki. Poznają kulturę sztuk walki, wartości z niej płynące jak również filozofię Jigoro Kano – twórcy Judo. 

 

      

Skip to content